Nákupní košík
0 položek za 0 Kč
(pondělí-pátek 9-17hod.)
Slovník pojmů

Tetra plena
Látková plena s typickým čtvercovým rastrem. Výraz TETRA se vztahuje k technologii výroby a znamená, že je vyrobena v dutinné vazbě. Takto vyrobená tkanina je měkká a savá. Používá se na pleny, osušky a žínky.

Další pojmy!

NUK FC+ Kojenecká láhev PP 300ml 6-18m, silikon savička, Disney MICKEY - ČERNÁ

Původní cena: 269 Kč (vč. DPH)
Naše speciální cena: 225 Kč (vč. DPH)
DostupnostVyprodáno – nelze objednat
Katalog. čísloN10741535/CR
Výrobce:NUK

   Kojenecká láhev řady First Choice Plus (FC+) o objemu 300ml s veselým motivem kolekce Disney MICKEY MOUSE v ČERNÉM barevném provedení německé značky NUK osazená silikonovou savičkou - byla speciálně navržena pro přirozený pocit při pití z kojenecké láhve jako z matčina prsu. Je určena dětem věku 6-18 měsíců.

Specifika kojenecké lahvičky 300ml First Choice Plus NUK:

 • ortodontický tvar savičky NUK - originální tvar saviček a dudlíků NUK byl navržen ve spolupráci s dentisty podle fyziologie matčiny bradavky při přirozeném kojení tak, aby přispíval ke správnému vývoji dutiny ústní a čelistí. Klinicky testována - ideální pro kombinování kojení i krmení z lahvičky.
 • vylepšený antikolikový systém (NUK ANTI-COLIC Air System) - pro plynulejší sání tekutiny a snižení rizika nechtěného polykání vzduchu spolu s tekutinou během pití z lahvičky - minimalizuje tak riziko vzniku dětské koliky "bolení bříška" u Vašeho mrňouska.
 • osazená inovovanou silikonovou savičkou First Choice Plus (FC+) - nově ještě měkčí a poddajnější než řada saviček First Choice (FC). Je tak ještě blíže přírodě a chování matčiny bradavky. Savička je vyrobena ze silikonu což je průhledný materiál, který je bez chuti a vůně. Láhev je osazena savičkou velikosti 2 (V2) určené dětem 6-18měsíců - s velikostí otvoru M -tj. savička určená na mléko nebo sunar.
 • přehledná odměrná stupnice - usnadňuje kontrolu na tím, kolik miminko vypilo. Objem lahvičky je 300ml - odměrná stupnice na lahvičce je od 30 do 300 ml (rozdělená po 10ml).
 • široké hrdlo - pro jednoduché čištění a plnění lahvičky obsahem.
 • ergonomicky tvarovaná - při krmení miminka se tak lahvička lépe a jednoduše drží v ruce.
 • vyrobena z PP - tj. polypropylenu - jedná se o vysoce kvalitní plastový materiál využívaný hojně při výrobě kojeneckých lahví - a to zejména díky jeho vysoké odolnosti i lehkosti. Vhodný také k zamražení - nádobku lahvičky je tak možné použít i k uskladnění mateřského mléka v mrazničce.
 • kompatibilita s ostatními komponenty řady NUK First Choice (FC) a First Choice Plus (FC+) - tj. jak se savičkami, tak s pítky určenými pro starší děti. Lahvičku tak můžete lehce přizpůsobovat aktuálním potřebám a vývoji Vašeho dítěte.
 • těsnící víčko a ochranný kryt (víčko) lahvičky součástí balení - pro pohodlný transport naplněného lahvičky v tašce bez rizika jejího vylití. Lahvičku s těsnícím víčkem (bez umístěné savičky) lze použít i jako nádobku pro uskladnění mateřského mléka v chladničce či mrazničce.
 • snadno sestavitelná - pro rychlé a jednoduché sestavení a připravení lahvičky k použití a naopak pro její rychlé rozmontování a vyčištění.
 • BPA free produkt.

 

NUK Rozumí životu... NUK to je 60 let zkušeností...

   Ústa hrají klíčovou roli při vývoji Vašeho dítěte již od narození. Prostřednictvím pusy dítě prozkoumává svět kolem sebe (ústa jsou velmi podstatným článkem jeho smyslového vnímání v nejranějším období jeho života), také prostřednictvím nich dýchá a jí. To vše však vyžaduje perfektní koordinaci svalstva jazyka, čelistí a rtů. Kojení je pro ně tím nejlepším a přirozeným tréninkem - právě matčino prso (bradavka) učí dítě při kojení koordinovat pohyby úst, trénuje svaly, a připravuje ústa pro jejich další budoucí úkoly jako je kousání, žvýkání a správné mluvení..

1.) NUK Funkční a přirozený tvar

 

   Tímto zjištěním se NUK inspiroval při vývoji specifických ortodontických NUK saviček i dudlíků. Odborníci na zubní lékařství, Dr. Balters a Dr. Müller již na konci 40. let 20.století,  jako první zaznamenali tvárnost matčiny bradavky při krmení miminka a shledali ji jako optimální pro vývoj dětských úst. Fyziologii přirozeného kojení pak přizpůsobili tvar NUK saviček i dudlíků. Vyvinuli první asymetrickou savičku vymodelovanou podle fyziologického tvaru matčiny bradavky. Tento léty prověřený základní koncept tvaru používá NUK dodnes, zároveň jej však neustále přizpůsobuje nejnovějším lékařským poznatkům. Tvar dudlíků a saviček NUK je tedy propracovaný do posledních detailů...

Čím jsou savičky NUK tak jedinečné?  

NUK First Choice ilustrace tvaru ortodontické savičky

Inovovaná silikonová savička First Choice Plus (FC+) - nově ještě měkčí a poddajnější savička než řada First Choice (FC), a to díky speciální měkké zóně na savičce Je tak ještě blíže přírodě a chování matčiny bradavky, a tím i lépe tvarována pro patro dětských úst.

NUK First Choice Plus - ilustrace měkké zóny na savičce

Vylepšený NUK ANTI-COLIC Air System saviček First Choice Plus (FC+) - pro plynulejší sání tekutiny a snižení rizika nechtěného polykání vzduchu spolu s tekutinou během pití z lahvičky - minimalizuje tak riziko vzniku dětské koliky "bolení bříška" u Vašeho mrňouska.

NUK First Choice Plus - ilustrace vylepšeného NUK ANTI-COLIC AIR SYSTEM

2.) NUK Materiály

 

   Ke zdravému vývoji dětí neodmyslitelně patří používání zdravotně nezávadných produktů. Proto po celý proces výroby NUK důkladně dohlíží na výběr všech používaných materiálů, které jsou vždy vysoce kvalitní, maximálně bezpečné a šetrné. Samozřejmostí je, že dudlíky, savičky, kojenecké láhve, hrnečky aj. výrobky NUK neobsahují BPA (tj. škodlivý bisfenol A) a jsou vyráběny přímo v Něměcku.

Pro výrobu dudlíků i saviček k lahvím používá NUK 2 typy materiálů, a to buď čistě přírodní latex, nebo speciální syntetický materiál - silikon. Každé dítě je totiž jiné a preferuje jiný materiál...

 • Latex – čistě přírodní materiál

   Latexové savičky NUK jsou vyrobeny z přírodního latexu medové barvy získávaného ze stromu kaučovníku. Na dotek jsou hřejivé a jemné, a proto jsou vhodné pro děti s prvními zoubky. Protože jde o přírodní gumu, můžete u těchto saviček zaznamenat nepatrnou specifickou vůni a chuť. Vlivem přímého slunečního záření nebo častého kontaktu s tukem může latex rychleji zastarávat (zpuchřet). Dudlík/savičku je potřeba vyměnit ve chvíli, kdy začne být na povrchu lepkavá – obvykle po 1–2 měsících. V ojedinělých případech způsobuje tento přírodní gumový materiál alergie, ale přesto je opravdu velké množství dětí, které tento materiál výrazně preferují před silikonem.

 • Silikon – vysoce kvalitní syntetický materiál

   Silikonové dudlíky a savičky NUK jsou průhledné a vysoce odolné vůči teplu, slunečnímu záření i tukům. Nemají žádnou chuť ani vůni, proto jsou také tolik oblíbené. Oproti latexu je ale silikon o něco méně odolný vůči tahu a tlaku zoubků.

Obecně je doporučeno dudlíky i savičky k lahvím z hygienického i bezpečnostního hlediska měnit vždy po 1–2 měsících používání, ať už jsou z latexu nebo silikonu, přesto, že nejeví žádné známky viditelného poškození. Pokud se na savičce objeví otisky zoubků nebo jiné známky poškození je potřeba ji okamžitě vyměnit.

3.) NUK Koncept velikostÍ A PRŮTOKŮ SAVIČEK
 

Nabídka velikostí  a průtoků saviček NUK je přizpůsobena každé fázi vývoje Vašeho miminka. NUK zkoumal, jak se od narození vyvíjí patro i čelist malého dítěte, a zároveň jeho potřeby při krmení.

Savičky NUK jsou k dostání ve dvou velikostech podle věku:

 • Velikost 1 (V1) pro miminka od narození do 6 měsíců
 • Velikost 2 (V2) pro děti od 6 do 18 měsíců

Vybrat si můžete také velikost otvoru podle konzistence jídla či pití:

 • Velikost S - na řídké tekutiny jako mateřské mléko, čaj nebo voda (malý otvor)
 • Velikost M - na mléko nebo sunar (střední otvor)
 • Velikost L  - na hustější tekutou stravu jako je kaše či pyré (velký otvor)
Již jste zhlédli
Komentáře z Facebooku

Provozovatel

 • PRO MRŇOUSKY a.s.
 • Vejvarovo nábřeží 199
 • 513 01 Semily-Podmoklice
 • Tel.: +420 608 267 266
 • E-mail: info@promrnousky.cz
 • IČO: 28535260
 • DIČ: CZ28535260

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

© 2020 PRO MRŇOUSKY a.s. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.