Elektrická odsávačka mateřského mléka EasyStart značky Canpol babies umožňuje velmi účinné odsávání bez námahy. Pracuje velmi tiše, je velice intuitivní - snadno se používá.
Sada obsahuje:
Údržba a čištění: Odpojte silikonovou hadičku a konektor od odsávačky mateřského mléka. Tyto části nevyžadují čištění, protože je membrána chrání před kontaktem s mateřským mlékem. Před prvním použitím demontujte následující části odsávačky mateřského mléka: horní kryt membrány, membránu, kryt trychtýře, silikonovou masážní vložku, silikonový zpětný ventil, lahev a adaptér na lahev.
Umyjte je v horké vodě s jemným čisticím prostředkem, důkladně opláchněte. Dezinfikujte vyvařením ve vodě cca. 5 minut.
Před montáží a následným použitím důkladně osušte.
VAROVÁNÍ! Nemyjte silikonovou hadičku a konektor, zejména elektrické součásti. Otřete vlhkým hadříkem.
Ujistěte se, že odsávačka mateřského mléka byla předem vyčištěna a dezinfikována. Důkladně si umyjte ruce. Jemně zatlačte na bradavku a zkontrolujte, zda jsou kanálky mléka čisté. Připojte odsávačku mateřského mléka ke zdroji napájení. Stiskněte tlačítko zapnutí/vypnutí. Nad tlačítkem se rozsvítí kontrolka, která indikuje, že je odsávačka mateřského mléka zapnutá. Odsávačku přiložte na prsa tak, aby silikonová masážní vložka přesně přilnula a zabránila tak proudění vzduchu. Pokud dojde k netěsnosti, může se výrazně zhoršit výkon odsávání. Lahev držte vždy ve svislé poloze, aby mléko mohlo volně stékat ke dnu. Odsávačka mateřského mléka umožňuje přizpůsobit rytmus a sací výkon individuálním potřebám každé maminky. Stisknutím tlačítka "mode" upravíte rytmus sání a vyberete jeden ze tří režimů: hloubkový, přirozený, silný. Nastavte si také preferovaný sací výkon. Odsávejte mateřské mléko z jednoho prsu, dokud neucítíte, že teče mnohem pomaleji. Přiložte odsávačku k druhému prsu a pokračujte v odsávání. Po dokončení odsávání odšroubujte lahev od odsávačky mléka.
Odsávačka odpovídá požadavkům:
Nařízení Evropského parlamentu a Rady 1935/2004/EC – obecné požadavky na materiály a předměty určené pro styk s potravinami.
Nařízení Komise (EU) č. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami.
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/95/ES o harmonizaci právních předpisů členských států týkajících se elektrických zařízení určených pro používání v určitých mezích napětí.
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/108/ES o sbližování právních předpisů členských států týkajících se elektromagnetické kompatibility.
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES o stanovení rámce pro určení požadavků na ekodesign výrobků spojených se spotřebou energie.
Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/65/EU o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních.