Nákupní košík
0 položek za 0 Kč
(pondělí-pátek 9:00-16:30)
Slovník pojmů

Spací pytel
Řešení problému s odkopávání dítěte v noci. Spací pytel pro miminka končí na ramenou, hlava a ruce jsou volné, kdežto tělo a nohy zůstávají celou noc v teple.

Další pojmy!

Velikostní tabulky a rozměry oblečení PRO MRŇOUSKY

   Naše kojenecké a dětského oblečení značky PRO MRŇOUSKY je bezpečné a zdravotně nezávadné. Protože zdraví a bezpečnost Vašich dětí je pro nás velmi důležité - necháváme oblečení a používané materiály prověřovat nezávislými zkouškami v TZÚ Brno (Textilní zkušební ústav, s.p., v Brně) - a to dle vyhlášky č. 84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky pro děti do tří let. Jelikož naše oblečení plně splňuje kritéria této vyhlášky, bylo na něj vydáno tzv. Prohlášení o shodě s vyhláškou č.84/2001.

Orientační velikostní tabulky rozměrů oblečení PRO MRŇOUSKY

 • Všechny uvedené rozměry oblečení jsou před praním (tedy po výstupu z výroby).
 • Nezapomeňte prosím, že šití je ruční práce, proto níže uvedené rozměry se mohou lišit o výrobní toleranci: +/- 0,5-1,5cm! (Odchylka roste spolu s velikostí - tj. u menších velikostí bývá menší odchylka/u větších velikostí větší odchylka).
 • Srážlivost je přirozenou vlastností materiálů, se kterou je nutné při nákupu oblečení vždy počítat. Dodavatel námi používaných 100% bavlněných úpletů uvádí srážlivost cca 5%, u veluru (sametu) cca 3%. (Máme však osobně odzkoušeno, že pokud je oblečení práno přesně dle instrukcí a šetrně, je jeho srážlivost minimální - pohybuje se mezi 1-2%)
 • Údržba: Perte vždy max. na teplotu uvedenou na etiketě se symboly údržby. Nepoužívat bělící prostředky obsahující chlor ani jiná bělidla. Nesušit v sušičce. Lze žehlit, a to na 1. stupeň (s teplotou žehlící plochy do 110oC). Není dovoleno chemické čištění. Obsahuje-li oblečení potisk, perte a žehlete jej vždy naruby! Obsahuje-li oblečení druky (patentky), perte jej vždy se zapnutými druky.
 • Nejste-li si jistí, co jaký symbol údržby znamená, potřebné informace naleznete zde: http://www.symbolyudrzby.cz/Download/Plakat%20-%20symboly.pdf
 • Rozhodnete-li se přesto oblečení sušit v sušičce, je nutné počítat s větším srážením materiálů a možným poškozením potisku. (Když už, tak používejte vždy co nejdelší program sušení, vhodný pro daný druh materiál. Obecně platí že, čím kratší program sušení, tím je více agresivní a používá vyšší teplotu, čímž dochází k většímu srážení materiálu) . 
 • Každý výrobce používá při výrobě své velikostní tabulky a střihy. Tj. naše velikost 62 nemusí odpovídat velikosti 62 jiného výrobce, na kterého jste třeba zvyklí. (Proto také níže uvádíme orientační velikostní tabulky).

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecke body zavinovaci a zavinovaci kimono dlouhy rukav - tabulka rozmeru

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecke body dlouhy rukav - tabulka rozmeru

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecké polodupačky, dětské polodupačky - tabulka rozmeru

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecké dupačky, dětské dupačky - tabulka rozmeru

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecké košilky - tabulka rozmeru

Kojenecké oblečení PRO MRŇOUSKY - kojenecké kabátky - tabulka rozmeru

Nezapomeňte prosím, že šití je ruční práce, proto níže uvedené rozměry se mohou lišit o výrobní toleranci: +/- 0,5-1,5cm! (Odchylka roste spolu s velikostí - tj. u menších velikosti bývá menší odchylka/u větších velikostí větší odchylka).

Další informace o našem oblečení a materiálech používaných pro výrobu oblečení:

 • oblečení ze 100% bavlny - je vyrobeno z bavlněného úpletu typu jednolíc (tzv. single jersey), gramáže používaných úpletů 140-145g/m2, srážlivost materiálu +/- 5%.
 • oblečení z veluru (sametu) - materiálové složení 80% bavlna/20% polyester, gramáž materiálu 240g/m2, srážlivost materiálu +/- 3%.

Provozovatel

 • PRO MRŇOUSKY a.s.
 • Vejvarovo nábřeží 199
 • 513 01 Semily-Podmoklice
 • Tel.: +420 608 267 033
 • E-mail: info@promrnousky.cz
 • IČO: 28535260
 • DIČ: CZ28535260

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

© 2022 PRO MRŇOUSKY a.s. Všechna práva vyhrazena. Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.

Zobrazit panel o souborech cookie.